AKTUALNOŚCI

Nowość w ofercie - tokarka CNC TN-500

Tokarka sterowana numerycznie TN-500 to nowość w ofercie Janus Obrabiarki. Model charakteryzuje szybkość, wydajność, dokładność, stabilność oraz sztywność. TN-500 idealnie nadaje się do toczenia, nawiercania i frezowania w produkcji seryjnej prostych oraz złożonych detali o max. średnicy 350mm  i długości 400mm. Zachęcamy do zapoznania się z filmem ukazującym jej możliwości obróbcze lub obejrzenia jej na stoisku A-209 podczas targów Toolex 2018:

 

Model wyposażony jest w dwukierunkowo indeksowaną, 12 pozycyjną głowicę z napędzanymi narzędziami, które pozwalają na wszechstronną obróbkę detali w płaszczyźnie promieniowej oraz czołowej. Rozwiązanie to umożliwia również operatorom wykonanie prac związanych z obróbką - od prostych do złożonych elementów - za pomocą jednej operacji ustawiania. Nowoczesny system sterowania Siemens 828D przyspiesza proces programowania maszyny. Ergonomię obsługi zapewnia uchylny panel sterowania oraz elektroniczne pokrętło ręczne.

Skośne łoże o kącie nachylenia 350, odlane jako jedna część z wysokiej jakości żeliwa poddanemu wyżarzaniu, gwarantuje stabilność budowy, co pozytywnie wpływa na jakość obróbki.  Łoże, 12-pozycyjna głowica rewolwerowa i automatyczny konik ułożone są w jednej płaszczyźnie. Ta unikalna cecha pozwala na uniknięcie odkształceń wynikających z  rozszerzalności cieplnej.

TN-500 wyposażono w renomowane prowadnice liniowe toczne firm Bosh Rexroth/HIWIN/PMI/THK; które zapewniają dokładność oraz nie wymagają regulacji. Pomiędzy prowadnicami umieszczono śrubę kulową PMI / THK; która eliminuje siły skręcające oraz tarcie, dzięki czemu zmniejsza zużycie energii.

Całości dopełnia wrzeciono bezpośrednio napędzane silnikiem o mocy 15 kV; które osiąga wysoką prędkość z zachowaniem dużej sztywności i wyjątkowej dokładności w osi C. Dodatkowo tokarka TN-500 została wyposażona w komponenty znanych marek między innymi szafę elektryczną Schneider Electric.

 

 

POWRÓT